10 ترفند برای پذیرایی شیک و باکلاس از مهمانان

ترفند پذیرایی از مهمان

حتما تجربه­ برگزاری یا شرکت در یک مهمانی را داشته‌­اید. گاهی میزبان بوده­‌اید و گاهی مهمان. زمانی که میزبانی آن را به عهده داشتید تمام تلاشتان برای پذیرایی از مهمان را به کار گرفته‌­اید. اما ممکن اسد در پایان مهمانی رضایت چندانی نداشتید یا فکر می‌­کردید بهتر از این هم می‌­توانستم برگزار کنم!!!

بر خلاف سایر مطالبی که خوانده‌­اید، ما نکات دیگری را برایتان می­‌گوییم. یک دورهمی لوکس فقط در خوراکی­‌ها و نحوۀ پذیرایی خلاصه نمی­‌شود، مهامانان به محض ورود به خانه شما با یک نگاه کلی به این نتیجه خواهند رسید که آیا قرار است خوش بگذرانند یا در یک محیط کسل­ کننده ساعاتی را کنار دیگران سپری کنند و مدام با نگاه کردن به ساعت منتظر سوت پایان مهمانی شما باشند.

ما در این مقاله قصد داریم 10 ترفند خاص و ویژه را برای پذیرایی از مهمان که بسیار شیک و باکلاس هستند؛ با شما درمیان بگذاریم، تا در مهمانی بعدی مورد تحسین همه قرار بگیرید، پس با ما همراه باشید.

1- مکان و دکوراسیون

بسته به اینکه مهمانی شما خودمانی است و یا رسمی و چه تعداد مهمان دعوت کرده­‌اید، پذیرایی از مهمانان هم در فضاهای متفاوت، نتیجه­ یکسانی نخواهد داشت. محیط منزل به دلیل سرپوشیده بودن مزایایی دارد مثل در امان ماندن از تغییرات آب و هوایی و سروصداهای اطراف که البته از نظر هزینه­ هم بسیار مقرون به­ صرفه‌­تر از اجاره­ تالارهاست و بسیاری از وسایل هم به­ راحتی در دسترس­تان است.

و اما دکوراسیون که می‌­توان گفت دیزاین خوب حتی در خانه­ کوچک هم می­‌تواند خاطره­‌انگیزترین مهمانی را برای شما بسازد.

استفاده از میزها و صندلی‌های نقره‌ای یا برنزی برای تزیین مکان: سعی کنید در صورتی که قصد استفاده از وسایل برونزی را دارید به صورت ست و یکدست از آنها استفاده کنید و تنها یک یا دو قطه نقره­‌ای برای تنوع به­ کار ببرید.

حتما از یک میز بزرگ برای چیدن همه­ خوراکی­‌ها استفاده کنید و آن را در یک طرف پذیرایی قرار دهید به نحوی که همه بتوانند دور تا دور آن حرکت کنند و دسترسی کاملی به مواد غذایی داشته باشند.

ترفند پذیرایی از مهمان

یک تا چهار عدد میز کوچک دو طبقه هم برای پذیرایی از مهمانانی که نشسته­‌اند در نظر بگیرید. اهمیت میزهای دو طبقه از آنجاست که در طبقه­ پایین آنها برای قرار دادن مجله­‌های سرگرمی، کتاب، تزیینات و جعبه‌­های دستمال کاغذی برنزی می­‌توان استفاده کرد.

اجازه بدهید چشم مهمانان نفس بکشد: همه­ میز را از خوراکی پر نکنید، در بین خوراکی­‌ها از گلدان­‌های برنزی شیک به­‌ همراه چند شاخه گندم استفاده کنید.

اگر تمایلی به قرار دادن عکس رو دیوارها ندارید؛ کنسول برنزی طرح برونزیلا بسیار شیک اما ساده است. قرار دادن آن در فضای صمیمی و دوستانه و درست مخالف میز خوراکی­‌ها می­‌تواند محل مناسبی برای قرار دادن چند عکس خانوادگی – ترجیحا از کودکی تا ازدواج- از شما باشد. وجود عکس­‌های خانوادگی یخ مهمانان را به راحتی می­‌شکند و القا کننده­ حس اعتماد و صمیمیت بین شما و آنان است.

یک گلدان بزرگ و یک گلدان کوچک به رنگ سفید همراه با گیاه آپارتمانی در کنار پنجره و میز بازی قرار دهید. در مورد میز بازی به ترفند شماره­ 6 مراجعه کنید.

پرده­‌های خانه اگر سفید باشند، هم روشنایی بسیاری را منعکس می­‌کنند هم در صورت کوچک بودن منزلتان، آرامش بیشتری به مهمانان داده می­‌شود.

اگر همه­ مهمانان شما بزرگسال هستند، می‌توانید برای مهمانی چندساعته خود تلویزیون را بردارید تا هم فضای بزرگتری را در اختیار داشته باشید هم دکور شما یکدست باشد.

گلدان برنزی کد 0351

گلدان برنزی کد 0351

میز برنزی کد 0109

میز دو طبقه برنزی کد 0109

میز برنزی کد 0110

میز برنزی کد 0110

2- وسایل تزئینی و دکوری (مجسمه و آباژور)

پذیرایی از مهمان همیشه به معنای پذیرایی با خوراکی­‌های خوشمزه و زیبا نیست.  ممکن است در خانه وسایل چندانی برای تزئین نداشته باشید و این شما را نگران کرده به نحوی که وقتی نگاه می‌­کنید بخشی از خانه یا میزهای کوچک خالی هستند، خوشبختانه راه حلی برایتان وجود دارد. بعضی از مهمان توجه خاصی به وسایل تزئینی و دکوری دارند.

درمورد این وسایل، تنوع بسیار زیادی را می‌­توانید از بازار خریداری کنید. پیشنهاد ما برای شما استفاده از مجسمه­‌های طرح حیوانات است که با ظرافت خاصی درست شده­‌اند و به صورت رومیزی یا دیواری قابل استفاده هستند.

دیوارکوب برنزی ست پروانه کد 1001

مجسمه دیواری ست پروانه کد 1001

معرفی انواع لوازم دکوری

مجسمه عقاب برنزی

مجسمه سرباز برنزی کد 0210

مجسمه سرباز رومی

3- نور و روشنایی

ما قصد داریم در پذیرایی از مهمانانمان بیشتر حس گرم و رمانتیکی را القا کنیم. نور و روشنایی مهم­ترین عامل در ایجاد این حس است. البته نور زیاد می­‌تواند علاوه بر بالا بردن هزینه­ برق مصرفی­تان، منجر به گرم شدن بیش از حد محیط خانه شود.

پس راهکار چیست؟ استفاده از شمعدان­‌های برنزی سر میز شام، آرامش زیادی را ایجاد می­‌کند. البته توجه کنید که زیاد محیط را تاریک نکنید تا مهمانان بتوانند غذاها را ببینند. پیشنهاد می‌­کنیم سر یک میز 10 نفره، سه عدد شمعدان برونزی که حداقل سه شاخه دارد؛ کاملا مناسب است.

شمعدان برنزی کد 1602

شمعدان برنزی کد 1602

شمعدان برنز و سنگ کد 1623

شمعدان برنزی کد 1623

نکته: افراد حین غذا خوردن است که توجهی به محیط اطرافشان ندارند. بنابراین اگر می­خواهید زحمتی که برای دکور کشیده­اید دیده شود، حتما قبل و بعد از شام چراغ­ها را روشن کنید.

4- آینه و ساعت

آینه و ساعت، شاید شوخی باشد اما بدون شک همه­ ما در مهمانی به این دو وسیله یکبار هم که شده نیاز داشته ایم. ممکن است برای مرتب کردن لباس یا آرایش صورتمان آینه­ جیبی خود را به همراه نداشته باشیم یا دلمان بخواهد تیپ و استایلمان را در مهمانی برانداز کنیم یا حتی یک سلفی زیبا بگیریم. اینجاست که آینه به کارمان می‌­آید.

میزبان عزیز حتما برای پذیرایی از مهمان، یک آینه­ زیبا و ساده که با سایر وسایل ست باشد؛ در دکور خانه و روی میز کنسول قرار بده.

آینه و کنسول برنزی کد 2101

آینه و کنسول برنزی کد 2101

آینه و کنسول برنزی کد 2103

آینه و کنسول برنزی کد 2103

آینه و کشکول برنزی کد 1405

آینه و کشکول برنزی کد 1405

دومین وسیله که دائما حواسمان را پرت می‌­کند، نگاه کردن به ساعت تلفن همراه‌مان است. گرفتن گوشی همانا و از دست دادن بخشی از مهمانی همانا. یک ساعت دیواری یا رومیزی سنتی با طراحی قدیمی، علاوه بر نشان دادن زمان، مهمانان را برای چند ثانیه هم که شده به گذشته می­برد و توجهشان را جلب خواهد کرد.

ساعت دیواری برنزی کد 1903

ساعت دیواری برنزی کد 1903

ساعت دیواری برنزی کد 1902

ساعت دیواری برنزی کد 1902

ساعت دیواری برنزی کد 1905

ساعت دیواری برنزی کد 1905

5- موسیقی (زنده)

پذیرایی از مهمان با خوراکی روحی !!!

می‌خواهیم چند ساعتی هم که شده از رنج دوری کنیم، بخندیم و شاد باشیم. یکی دو نفر از دوستانتان که مهارت کافی در نواختن چند ساز دارند را هم به مهمانی دعوت کنید. می­توانید طبق زمان­‌یندی عمل نمایید و آن­‌ها را بعد از شام که معمولا همه نشسته­‌اند و مشغول سرو میوه یا دسر هستند به مهمانی بیاورید.

این کار جایگاه اجتماعی شما را نزد مهمانانتان زیاد خواهد کرد و نشان می‌­دهد که چقدر آنها را دوست دارید و برای روحیه­ آنها ارزش قائلید.

6- بازی تفریحی و هدایای ویژه

معمولا پذیرایی از مهمانان­ به غذا خوردن و گپ زدن می­‌گذرد که البته بسیار کسل کننده است. شاید دلیلی که خیلی از جوان­‌ها علاقه‌­ای به حضور در جمع بزرگترها ندارند همین موضوع باشد. اما می­‌توانید با چند بازی مفرح و جدید و گذاشتن جایزه برای برنده‌­ها؛ جوانان را هم به میدان بیاورید. دادن هدیه به عنوان یک یادگاری از شما؛ لحظات خوبی را برای آن‌ها خاطره­ سازی خواهد کرد.

تنوع تفریح را حفظ کنید ؛یک تا سه بازی آرام و ساده مثل شطرنج، شعر خوانی یا نمایش هنری برای افرادی که علاقه­‌ای به سروصدا ندارند خوب است. برای بازی شطرنج که معمولا افراد خاصی بازی می­‌کنند؛ می‌­توانید از صفحه­ شطرنج دارای پایه یا شطرنج بدون پایه استفاده کنید که شوق بازی را در آنها بر انگیزانید.

شطرنج برنزی آبکاری کد 1801

شطرنج برنزی کد 1801

شطرنج برنزی آبکاری کد 1802

شطرنج برنزی کد 1802

شطرنج برنزی پایه سنگی کد1803

شطرنج برنزی کد 1803

برای افرادی که علاقه به بازی هیجانی دارند و جوانتر هستند؛ رقص، بازی‌­های دسته­ جمعی مثل بازی مافیا بسیار عالی است.

7- رنگ لباس

بسته به اینکه مهمانی شما رسمی است یا خودمانی، لباس متفاوتی بپوشید. اگر مهمانان شما از دوستانتان هستند می­‌توانید از آن‌ها درخواست کنید که تم یکسانی را حفظ کنند که در زمان عکس یادگاری هم زیبایی یکدستی در تصویر نمایان باشد.

چنانچه مهمانی شما غیر رسمی است معمولا همه لباس شیک خواهند پوشید اما لباس شما می­‌تواند بر زیبایی مهمانی بیافزاید. سعی کنید اگر دکوراسیون منزلتان یا دیزاینی که انجام داده‌­اید با وسایل برنزی است؛ رنگ لباس­تان یا در این طیف رنگ اما پر رنگ­تر باشد یا کاملا در طیف مخالف آن باشد مثل نقره‌­ای.

8-  منوی با کلاس برای پذیرایی از مهمان

برای داشتن یک مهمانی شیک و باکلاس، 50 درصد آن مربوط به منو و تنوع غذایی است. سعی کنید در پذیرایی از مهمانان حتما چند سلیقه­ غذایی را مدنظر قرار دهید. قبل از خرید و طبخ غذا حتما این منوها را به ­طور جداگانه یادداشت کنید و در چند میز مختلف بچینید.

  • هرگز منوها را سر یک میز قرار ندهید. چنانچه فضای کمی داشتید؛ به ­گونه­‌ای بچینید که مثلا فینگرفودها، سالادها، تنقلات، نوشیدنی­‌های‌ سرد و گرم، میوه‌­ها و آجیل­‌ها، غذاهای سرد، غذاهای گرم و … با فاصله از هم ترکیب رنگ زیبایی قرار بگیرند.
  • غذاها و دسرها را یک طرف از میز یا بهتر است روی یک میز قراردهید. میوه و شیرینی و آجیل هم به همراه نوشیدنی‌­ها قرار بگیرند.
  • یک میز مزه جذاب بچینید، معمولا همه مهمان‌ها، عاشق خوردن این جور تنقلات هستند. چیپس، پفک، اسنک، ماست، انواع پنیر، خیارشور، پاپ کورن، نوشیدنی­‌های گازدار و بدون گاز و این نوع خوراکی­‌ها بسیار مناسب چیدمان میز هستند. سعی کنید از ظروفی استفاده کنید که دارای هارمونی فانتزی و مناسبی هستند.
  • سالاد بار بچینید، ممکن است برخی از مهمانان عادت به سالاد ­خوردن داشته باشند. قرار دادن سالادهای متنوع ایرانی و فرنگی، زیتون، انواع ماست­‌ها ایده­ خوبی برای جلب توجه آن‌هاست.
  • مجزا کردن این منو علاوه بر آنکه مهارت شما را در تنوع نشان می‌­دهد؛ از شلوغی و بهم ریختگی غذاها هم جلوگیری می‌کند.
  • حتما از مواد با کیفیت استفاده کنید تا طعم واقعی و بهتری را به غذاها بدهند.
  • اگر می­‌خواهید مهمانی شیک و باکلاسی داشته باشید، سرویس‌­های ظروف نقره‌­ای یا برنزی بسیار مناسب­‌اند.

ترفند پذیرایی از مهمان

برای مطالعه بیشتر:

راهنمای انتخاب سرویس پذیرایی با کلاس

نقش و تاثیر ظروف پذیرایی بر کیفیت مهمانی‌ها

9- میوه­‌خوری و آجیل­‌خوری

میوه به ­عنوان یک دسر بعد از غذا یکی از سالم‌ترین و خوشمزه‌ترین خوراکی‌ها برای پذیرایی از مهمان­‌هاست. دورهمی لاکچری و شیک با میوه تکمیل خواهد شد. اگر توان خرید میوه‌­های متنوع را ندارید می­‌توانید با دیزاین یا همان میوه­‌آرایی به صورت قطعه قطعه کردن و در ظرف میوه و گذاشتن آن‌ها؛ این ضعف را جبران نمایید. اما اگر تنوع میوه­ زیادی دارید از ظروف بزرگ میوه­‌ خوری برنزی استفاده کنید. در فروشگاه برنزی برونزیلا می­‌توانید این محصولات را به­ صورت پایه‌­دار و بدون پایه با طراحی شگفت­ اگیز و زیبا خریداری کنید.

میوه خوری برنزی کد 0820

میوه خوری برنزی کد 0820

ظرف برنزی کد 0818

میوه خوری برنزی 0818

fruit dish 0604 bronzila.com

میوه خوری برنزی کد 0604

اگر با مهمانان رو دربایستی دارید حتما یک نمونه آجیل برای پذیرایی از آنان کنار بگذارید. به علت گران بودن این نوع خوراکی، راهکار ساده می­‌تواند استفاده از ظروف آجیل­‌خوری برنزی کوچک و انفرادی باشد. قرار دادن تعدادی شکلات فانتزی در کنار این ظروف هم بر زیبایی آن می‌­افزاید هم میزان آجیلی که باید برای پذیرایی از هر نفر بگذارید را کمتر می­‌کند.

آجیل خوری برنزی کد 0811

آجیل خوری برنزی کد 0811

آجیل خوری برنز و چینی طلاکوب کد 1401

آجیل خوری برنزی کد 1401

آجیل خوری برنزی کد 0803

آجیل خوری برنزی کد 0803

10- شیرینی­ خوری و شکلات خوری

از بین همه­ مزه‌های خوشمزه در دنیا، بدون شک انتخاب اکثر افراد شیرینی­‌ها هستند. اگر می‌­خواهید در پایان پذیرایی از مهمانان، همه شما را تحسین کنند و از ذوق و سلیقه­ خاص شما تعریف کنند؛ حتما یک ظرف بزرگ از شیرینی‌­های تر و خشک  و انواع شکلات بر سر میز قرار دهید.

برای تززین شیرینی ­جات بر روی میز، از ظروف شیرینی­ خوری برنزی سه طبقه که بسیار ظریف و زیبا طراحی شده­‌اند، استفاده کنید. به دلیل طبقه‌­ای بودن این شیرینی­ خوری؛ شما می‌­توانید حجم بیشتری از شیرینی­ ها را درون آن گذاشته و در عین حال جای کمتری از میز شما را اشغال کند.

 

مهمانانتان، حتما شماره تماستان را می­‌گیرند !!! با توجه به این نکات، می‌توانید مهمانی شیک و باکلاسی با استفاده از وسایل نقره‌ای و برنزی برگزار کنید که برای مهمانان یک تجربه خاص و به یادماندنی ایجاد می‌کند.

پیشنهاد برای شما

دیوارکوب برنزی ست پروانه کد 1001

قیمت اصلی 330,000 تومان بود.قیمت فعلی 300,000 تومان است.

دیوار کوب ست پرستوی برنزی کد 1003

قیمت اصلی 388,800 تومان بود.قیمت فعلی 350,000 تومان است.

جا کلیدی برنزی کد 0905

قیمت اصلی 480,000 تومان بود.قیمت فعلی 432,000 تومان است.

مجسمه گوزن برنزی کد 0212

قیمت اصلی 780,000 تومان بود.قیمت فعلی 702,000 تومان است.

کالسکه تک اسب برنزی دکوری کد 1004

قیمت اصلی 784,800 تومان بود.قیمت فعلی 706,000 تومان است.
سبد خرید فروشگاه
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.
فروشگاه
لیست دلخواه
0 مورد سبد خرید
حساب کاربری من